Salsa Bokserska

Taniec Salsa w wykonaniu pary sympatycznych bokserów Crazy i Czestera w naszej poczekalni.
Miłego oglądania.
 
 

15letnia Dzidzia z niezbornością ruchową

Nowy film z 15-letnią Dzidzią

Dzidzia ma zaawansowaną niezborność ruchową, rozmaite innymi problemy neurologiczne i z zaniki mięśni kończyn tylnych.

 

Świnka morska na bieżni wodnej

Bobcio doskonale sobie radzi.

Zapraszamy do oglądania!

 

Teatrzyk kukiełkowy

Jak można zachęcić psa do chodzenia w bieżni wodnej?
Sami zobaczcie!
 

Nowe zdjęcia z rehabilitacji psów

 
Oto sympatyczny basset Milo
Zapraszamy do oglądania zdjęć.
 

Fiona - 6 miesięcy rehabilitacji

Chcecie Państwo zobaczyć efekty 6 miesięcznej rehabilitacji Fiony?
Zapraszamy do oglądania.
 

Godziny przyjęć w DRUGI DŁUGI WEEKEND MAJOWY 2013

Godziny przyjęć w DRUGI DŁUGI WEEKEND MAJOWY

Wiadomości z lat 2012-2013

17.04.2013 Szczepiony to widać! Czyli ewolucja Lyssetky w DogID
Nasza Przychodnia jest pierwszym w Łodzi i jednym z pierwszych zakładów weterynaryjnych w Polsce, który wprowadził system znakowania zwierząt (psów i kotów) szczepionych przeciwko wściekliźnie.
W 2006r wprowadziliśmy Lyssetky, a teraz, w 2013r - nowocześniejszy system - DogId.

Aby ułatwić Państwu życie, w razie pogryzienia przez waszego pupila innego zwierzaka lub człowieka, albo zaginięcia/ucieczki zwierzęcia już 2006 roku wprowadziliśmy w naszej przychodni LYSSETKY, czyli międzynarodowy system identyfikacji psów i kotów szczepionych przeciwko wściekliźnie. W dniu szczepienia zwierzę dostaje identyfikator, który należy przyczepić do obroży. Identyfikator zawiera wszelkie potrzebne informacje na temat szczepienia zwierzaka oraz telefon do przychodni, dzięki czemu poszkodowany może szybko i sprawnie zostać poinformowany i uspokojony przez lekarza o aktualności szczepienia.
 
W 2012 - wprowadziliśmy unowocześnione zawieszki DogID

DogID to metalowe identyfikatory przytwierdzane psom do obroży, potwierdzające fakt szczepienia przeciwko wściekliźnie z wygrawerowaną informacją teleadresową naszej przychodni. Można je otrzymać w Przychodni weterynaryjnej mVET, od lekarza, po zaszczepieniu psa.

Najważniejsze jest to, że DogID  widać z daleka, wiemy więc czy pies był w danym roku szczepiony. W razie pogryzienia osoba poszkodowana jest dużo spokojniejsza, nie wpada w panikę, a wygrawerowany na znaczku numer telefonu do przychodni weterynaryjnej pozwala na szybki kontakt w celu potwierdzenia faktu szczepienia i ustalenia dalszej procedury postępowania.

LYSSETKY i nowocześniejsze zawieszki DogID są stosowane na całym świecie - bardzo popularne na Słowacji i Czechach, w Niemczech, oraz USA i Kanadzie - cieszą się dużym powodzeniem i zainteresowaniem wśród właścicieli gabinetów i lecznic jak również wśród posiadaczy psów, którzy często szczepią swoje zwierzaki tam gdzie mogą otrzymać zawieszkę DogID .

DogID pomaga również w odzyskaniu psa.

Po zaszczepieniu i zawieszeniu identyfikatora do obroży, numer identyfikacyjny DogID zapisywany jest w karcie klienta, oraz w bazie internetowej DogID. W bazie tej zapisywana jest również data i miejsce szczepienia tego psa, oraz nr telefonu do jego właściciela.

Teraz, każdy kto znajdzie zagubionego zwierzaka z naszą zawieszką DogID, może zadzwonić do nas,  do Przychodni weterynaryjnej mVET. Dzięki numerowi identyfikacyjnemu ustalamy właściciela zguby i pupilek szybko trafia do swojego domu.

Znalazca może również sprawdzić nr DogID w internecie posiadacze smartfonów mogą to zrobić natychmiast, np. zczytując kod QR lub wchodząc na stronę wyszukiwarki, albo może zadzwonić na infolinię 22 100 69 29 (nr infolinii i kod QR znajdują się na rewersie zawieszki DogID).

Ewolucja Lyssetka -> DogID

Wraz ze zmieniającym się rynkiem i możliwościami technicznymi w lyssetkach nastąpiło kilka zmian, które pozwalają lepiej wykorzystać ich potencjał.
  • Wprowadzono dziesięciocyfrowy unikalny numer identyfikacyjny zwierzęcia.
  • Uruchomiono całodobowy numer pod którym można otrzymać dane kontaktowe do właściciela zwierzęcia oraz aktualne dane do lecznicy weterynaryjnej która wydała identyfikator.
  • Uruchomiono europejską wyszukiwarkę numerów chipów i identyfikatorów dogid.eu na której można zarejestrować bezpłatnie swoje zwierzaki lub znaleźć dane właściciela zwierzęcia w jednym z 25 najpopularniejszych języków europejskich.
  • Przeniesiono produkcję identyfikatorów do Polski.
  • Zmieniono nazwę z Lyssetek na „DogID” - co pozwoliło na ich ekspansję również poza granice Polski – dotychczasowa nazwa utrudniała dość mocno ten proces.
  • Zmieniono wygląd - tak by łatwiej wyodrębnić numer rejestracyjny od pozostałych informacji
  • Wykorzystano rewers, gdzie znajdują się numer telefonu oraz adres www do całodobowej wyszukiwarki oraz coraz popularniejszy kod QR, pozwalający na jeszcze szybsze odnalezienie danych właściciela.

Wyszukiwarka numerów DogID

 

 

 

10.04.2013 Znalezione w sieci: Czy jesteś pewny, że Twój pies chce być głaskany?

Wiele psów toleruje głaskanie, ale tak naprawdę tego nie lubi. Naucz się czytać język ciała swojego psa i zrób prosty test aby sprawdzić czy twój pies naprawdę cieszy się z głaskania, czy po prostu jest uprzejmy. Obejrzyj filmik i zrób test zgody (ang. Consent test).
 
Więcej informacji na blogu: http://eileenanddogs.com
 

22.03.2013

Po krótkiej, acz intensywnej chwili paniki, mały Zenek opanował chodzenie w bieżni wodnej
 
 

17.03.2013

Czikita przed i po strzyżeniu.
 
Agarad's Shih tzu Czikita album on Photobucket

16.03.2013

Przedstawiam Whisky. Będziemy się starać pomóc jej odbudować zanikłe mięśnie ramienia.
 
 

15.03.2013

Uruchamiamy kolejną psinkę - oto śliczna Morelka
 
 

05.03.2013

Odin - mieszaniec PONa i teriera tybetańskiego - przed i po strzyżeniu

Agarad's Odin - PON i terier tybetanski album on Photobucket

07.02.2013

Zapraszamy do lektury ciekawego artykułu wyjaśniającego tajniki magnetoterapii, przydatnej w leczeniu wielu schorzeń ortopedycznych, neurologicznych, terapii bólu u zwierząt (i ludzi) ---> Magnetoterapia FMF
 

17.01.2013

Nowy Rok i czas na małe zmiany - przerabiamy przycisk KONTAKT na ZOOFIZJOTERAPIA
  • Ponieważ nasze numery telefonów i adres lecznicy jest widoczny w stopce na każdej naszej stronie uznaliśmy, że warto wykorzystać przycisk do czegoś bardziej pożytecznego.
  • Powstaje tam dział ZOOFIZJOTERAPIA, w którym będziemy zamieszczać materiały dotyczące rehabilitacji zwierząt, naszych nowych możliwości wspomożenia zwierzaków.
  • Umieściliśmy nowy artykuł wyjaśniający tajniki magnetostymulacji, oraz uporządkowaliśmy porozrzucane po całej głównej stronie zagadnienia związane z bieżnią wodną
  • W grudniu testowaliśmy, a w styczniu zakupiliśmy wysokiej klasy aparat do fizykoterapii zwierząt firmy BTL, to możemy rozszerzyć zakres pomocy zwierzakom o laseroterapię (mamy laser biostymulacyjny o mocy 400mW), magnetoterapię, sonoterapię i sonoforezę (masaż ultradźwiękowy) i elektroterapię.
  • W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć zakres usług o akupunkturę i laseropunkturę weterynaryjną. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt i zapraszamy do lektury artykułu na ten temat.
  • A tutaj jest STRASZNY FILM nakręcony naszym videootoskopem.
    • Oto niewidzialne - i do tego czasami jeszcze tańcujące
    • Oto zespół ludowy Otodectes cynotis w jego naturalnym środowisku czyli w uchu psa lub kota
    • Zapraszam na film:
 
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, aby marzenia spełniały się w rzeczywistość, a sukcesy przerosły oczekiwania!
 
życzy!
 
Przychodnia weterynaryjna mVET
 
 
 

17.12.2012

Drugie wejście Bostona
 
 

01.12.2012

Pierwsze wejście Fiony Hero na naszą bieżnię.
 
 
 
 
 

24.11.2012

Sonia bardzo dzielnie spisuje się na swoim pierwszym spacerze w wodzie.
 
 

19.11.2012

Nie samą Diuną bieżnia się toczy. Oto Blek w akcji - dla odmiany w rytmach celtyckich.
 
 

16.11.2012

Diuna w akcji - wreszcie u siebie, ledwie zdążyliśmy przed jej 14 urodzinami  :)
 
 
 

15.11.2012

Już jest. Działa. Pierwsi pacjenci już ją przetestowali.Przyjmujemy zapisy.
 
 
 

07.11.2012

Wieści z frontu bieżni wodnej
Najbliższy i mam nadzieję ostateczny termin montażu bieżni został wyznaczony na poniedziałek 12 listopada. A więc od wtorku, najdalej od środy - startujemy z bieżnią.
 
Znajdziesz nas w Google+
 

05.11.2012

Sezon kleszczowy dobiega końca. Warto sprawdzić czy przypadkiem pies, wraz ze złapanym kleszczem, nie złapał czegoś dużo gorszego - powoli wykluwającej się choroby odkleszczowej - anaplazmozy, boreliozy, erlichiozy lub dirofilariozy.
Na październikowym Kongresie Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt opublikowano wynik badań prewalencji (stopnia zagrożenia zarażeniem się) Anaplasmy i Borrelii. Wskaźniki dla województwa łódzkiego były najgorsze w całym kraju:
 
Pamiętajmy o tym, że:
  • choroby te wykluwają się długo (czasem nawet do 6 miesięcy od zakażenia),
  • powszechnie stosowane preparaty przeciwkleszczowe nie zawsze ochronią zwierzę przed zakażeniem bakteriami Borrelia czy riketsjami Anaplasma czy Erlichia,
  • najczęstszy przebieg choroby jest przewlekły a objawy są bardzo niespecyficzne, co powoduje utrudnione postawienie prawidłowego rozpoznania.
  • Wczesne wykrycie zdecydowanie ułatwia wyleczenie i zapobiega powikłaniom i wtórnym konsekwencjom.
 
W związku z tym. zapraszamy naszych klientów ze swoimi psami na badanie krwi w kierunku chorób odkleszczowych. 
 
Prosimy o telefoniczne umówienie wizyty (42)659-34-61.

 

27.08.2012

W związku z nadchodzącą jesienią i okresem wzmożonego gubienia futra, zapraszamy wszystkie psiaki i koty na wyczesywanie podszerstka (fashing). Zabieg ogranicza ilość pozostawianej w domu sierści.

Aby wzmocnić efekt pięknego i lśniącego futra polecamy również kąpiele w naszych najnowszych profesjonalnych nabytkach:

-szampon z linii "Pet Society" neutralizujący brzydkie zapachy,
-szampon z linii "Pet Society"przeznaczony do przetłuszczającego się futra,
-odżywka z linii "Pet Society" nadająca blask i ułatwiająca rozczesywanie,
-gama odżywek z linii MegAmazon doskonale nawilżająca futro oraz pozostawiająca długo utrzymujący się cudowny zapach amazońskich owoców (3 zapachy do wyboru).
 

Szampony i odżywki PetSociety i MegAmazon.jpg



ZAPRASZAMY!

(prosimy o wcześniejsze umówienie terminu)

 

18.08.2012

Szkolenie z obsługi bieżni wodnej zakończyło się pełnym sukcesem. Nasza modelowa Goldasia spisała się na medal. W ciągu 10 minut udowodniła, że dla 14-to letniego psa, nauczenie się korzystania z bieżni wodnej nie stanowi żadnego problemu.

Oto gwiazda YouTube - 14letnia Diunka w całej swojej krasie. Miłego oglądania.

Pierwsze kroki:

 

 

Pod koniec pierwszego treningu:

 

Filmy te, oraz inne zdjęcia i informacje można znaleźć też na FACEBOOK'u

14.07.2012

UWAGA - NOWOŚĆ!

Chcielibyśmy zaproponować Państwu profesjonalną BIEŻNIĘ WODNĄ FIZJOPET.

Będzie to pierwsza w Łodzi bieżnia dostosowana do różnej wielkości zwierząt - w tym - psów dużych ras.

Będzie ona dostępna dla Państwa pupili w naszym gabinecie już od PAŹDZIERNIKA 2012.

Stanowi ona nowoczesny, najefektywniejszy system hydroterapii, który wykorzystujemy w leczeniu zwierząt w połączeniu z medycyną weterynaryjną w zakresie ortopedii i neurologii.

Zabiegi w bieżni wodnej wskazane są dla pacjentów po przebytych zabiegach i urazach ortopedycznych i neurologicznych, dla psów cierpiących na zaburzenia mięśniowo-szkieletowe (artretyzm, dysplazja). Niezastąpione są w walce z nadwagą, oraz w treningu wytrzymałościowym psów pracujących. Hydroterapia wpływa korzystnie na układ kostny, mięśniowy, krążeniowy i oddechowy.

-->WIĘCEJ

 

 

26.05.2012

Idzie Lato, urlopy i wyjazdy. Z racji coraz częstszych i coraz dziwniej argumentowanych próśb właścicieli dotyczących uśpienia ich zwierzaka, uprzejmie prosimy zapoznać się z obowiązującym prawem. --> KLIKNIJ TUTAJ

 

14.05.2012

Informujemy, że dysponujemy szybkimi testami wykrywającymi 5 psich odkleszczowych jednostek chorobowych:

  • boreliozę
  • anaplazmozę
  • erlichiozę
  • dirofilariozę
  • babeszjozę (mikroskopowy, barwiony rozmaz krwi)

Koszt badania psa - 120 zł.

 

12.03.2012

SEZON KLESZCZOWY ROZPOCZĘTY

Szanowni Państwo, przypominam, że jak tylko zrobiło się trochę cieplej (powyżej 10st C) obudziły się i zaczęły żerować kleszcze. Zarówno nimfy jak i postacie dorosłe potrzebują pokarmu, aby przejść wylinkę lub zacząć rozmnażanie.

Warto pamiętać o tym, że kleszcze roznoszą szereg chorób groźnych dla Państwa zwierząt:

  • boreliozę
  • babeszjozę
  • erlichiozę
  • anaplazmozę
  • a jak ktoś ma pecha to jego pies może też złapać dirofilariozę.

Warto wiedzieć o tym, że można psa zaszczepić przeciwko boreliozie. Takiej szczepionki nie ma jeszcze dla ludzi, ale od kilku lat są już dostępne szczepionki dla psów. Właściwie zaszczepione zwierzę nie zachoruje na boreliozę.

Warto wiedzieć i o tym, że od roku jest dostępna szczepionka przeciwko babeszjozie. Pies zaszczepiony CIĄGLE MOŻE ZACHOROWAĆ, ale objawy choroby są zdecydowanie bardziej łagodne i zwierzę ma dużo większe szanse przeżycia. Trzeba o tym pamiętać i w przypadku złapania przez psa kleszczy na terenach zagrożonych babeszją, a już najpóźniej w momencie zauważenia jakichkolwiek niepokojących objawów - szczepiony czy nie - trzeba udać się z psem do lekarza weterynarii. Bez jego pomocy - pies z babeszjozą nie ma żadnych szans na przeżycie!

Dobrze jest również wiedzieć o tym, że istnieje możliwość wykonania szybkich testów w kierunku chorób odkleszczowych:

  • Podstawowym testem jest morfologia z rozmazem krwi i dokładnym obejrzeniem krwinek (pozwala to na szybką diagnostykę babeszjozy, czasami anaplazmozy i erlichozy).
  • Testem dodatkowym jest wykonanie badania testem SNAP 4Dx wykrywającym obecność Anaplazm, Erlichii, Borrelii i Dirofilarii

Rokowanie jest pomyślne jeśli szybko wykryje się przyczynę i jak najwcześniej rozpocznie leczenie. Czasami nie można całkowicie wyleczyć zwierzaka, ale i w tych przypadkach wczesna interwencja zapewnia lepsze rokowanie!

Jak można zabezpieczyć psa i kota przed kleszczami i roznoszonymi przez nie chorobami:

  • Najważniejsze są szczepienia:
    • przeciwko boreliozie
    • i w razie zagrożenia (przed wyjazdem na tereny, gdzie babeszja występuje) - przeciwko babeszjozie
    • Szczepienia najlepiej robić późną zimą - wczesną wiosną, aby szczepionka działała w ciągu całego sezonu. Każde szczepienie ma swój czas i rytm powtórek i najlepiej zapytać o to lekarza weterynarii, który będzie szczepił dane zwierzę
    • Oczywiście przed szczepieniami warto zrobić badanie parazytologiczne kału, aby upewnić się, że szczepi się zwierza wolnego od pasożytów. Niestety, ciągle jeszcze tkwi "w narodzie" przekonanie, że odrobaczanie "w ciemno" raz na rok (pół roku, kwartał) zabezpiecza zwierzę przed pasożytami wewnętrznymi. Jest to nieprawda i nieporozumienie. Utrwalone niestety.
  • Codzienne oględziny psa po spacerze w poszukiwaniu przyczepionych do skóry kleszczy
  • Stosowanie preparatów przeciwko kleszczom:
  • Warto też pamiętać o tym, że żadna profilaktyka nie jest w 100% skuteczna i że warto przynajmniej RAZ W ROKU, a w niektórych przypadkach, lub po powrocie psa z niektórych terenów naszego kraju - częściej (w miarę potrzeb) sprawdzać krew swojego psa w kierunku chorób odkleszczowych. Badanie to wykonujemy rutynowo w naszej przychodni.

 

 

 

OCENA SPRAWNOŚCI RUCHOWEJ

Nasze zwierzaki są ewolucyjnie przystosowane do maksymalnego UKRYWANIA objawów bólowych w takim pojęciu, jak my to rozumiemy. W ich świecie zwierzak, który wyraźnie pokazuje, że jest słabszy, chory czy zniedołężniały automatycznie staje się ofiarą dla potencjalnych drapieżników.

Samodzielnie wykonaj bezpłatny test oceniający sprawność ruchową Twojego psa lub kota.

--> ZAPRASZAMY

 
 
 
PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA mVET

lek. wet. RADOSŁAW MARCZAK

 
ul. 11-GO LISTOPADA 38
 
91-371 ŁÓDŹ


tel. 42-659-34-61     kom. 501-078-011
email:
mVet.pl@gmail.com
 
Godziny przyjęć:
poniedziałek - piątek   10.00 - 18.00
         
sobota:          9.00 - 13.00


mapa dojazdowa


 
 
Zachęcamy Państwa do wcześniejszego umawiania wizyt. Praktyka ta znacznie zmniejsza konieczność oczekiwania Państwa wraz z podopiecznym w poczekalni, a my możemy dzięki temu jeszcze lepiej zadbać o Państwa pupila.

 
 
 Chcesz zadać pytanie lub umówić swojego zwierzaka na wizytę? Kliknij tutaj
 
 
UWAGA !!!

Nowy lokal znajduje się w tym samym budynku - wystarczy obejść budynek by do nas trafić.

I jeszcze widok z "lotu ptaka"

 

 

 

Portal weterynaryjny vetopedia

 

 

 
 
 
 
 
 

Nowy film z działu

Rehabilitacja Cygi w bieżni wodnej