Na fajerwerki i petardy

 

1) Adaptil


Głośne dźwięki związane z fajerwerkami, petardami, burzą mogą być przyczyną fobii dźwiękowej, która wyraża się następującymi objawami:

 • drżenie, ślinienie się
 • dyszenie, ukrywanie się
 • szukanie właściciela
 • chęć ucieczki
 • wycie, szczekanie

Adaptil® uwalniając feromony w naturalny i bezpieczny sposób pomaga łagodzić objawy niepokoju


Adaptil zastosowanie

DWA TYGODNIE PRZED WYDARZENIEM

 

 W DNIU WYDARZENIA

 • Pies powinien mieć pełen żołądek przez cały wieczór więc popołudniu podaj mu smaczną, bogatą w węglowodany karmę (np. Calm) z dodatkiem witaminy B6. By pies miał dobry apetyt, nie należy karmić go wcześniej tego dnia. Jeżeli zwyczajową reakcją psa na sytuacje stresowe są biegunka lub wymioty skontaktuj się z nami lub ze swoim lekarzem weterynarii.
 • Jeżeli błyski fajerwerków są widoczne w twoim mieszkaniu, wprowadź psa do zaciemnionego pokoju. Przynieś tam również jego ulubione zabawki.
 • Włącz rytmiczną muzykę, nie koniecznie bardzo głośną, najlepiej utwory z wyraźnym bębnieniem.
 • Nie zwracaj uwagi na hałas i zajmij swojego psa aktywną zabawą. Nie okazuj swojego zaniepokojenia i zachowuj się tak jakby nic się nie działo.
 • Nie karz psa jeśli jest przestraszony. Karanie potwierdzi tylko, że jest się czego bać.
 • Nie okazuj zbytniej troski i nie głaszcz psa. Pies odczyta to jako nagrodę, która wzmocni jego stresową reakcję.
 

PO WYDARZENIU

 • Pozostaw włączony dyfuzor przez kolejny tydzień

 • Obszar działania dyfuzora wynosi 50-70 m2 . Jeden flakon wystarcza na około 4 tygodni i przez cały ten czas powinien być on włączony.

 • Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z ulotką wewnątrz opakowania lub skonsultuj się z nami albo ze swoim lekarzem weterynarii.
 

Fobia dźwiękowaudowodniona skuteczność feromonów

Badania skuteczności przeprowadzono w Anglii, gdzie
Adaptil® jest powszechnie stosowanym preparatem w sezonie pokazów fajerwerków. Właściciele 30 psów wykazujących objawy stresu w czasie pokazów fajerwerków pogrupowali objawy według częstotliwości ich występowania i stopnia nasilenia. Dwa tygodnie przed corocznym pokazem fajerwerków w mieszkaniach właścicieli badanych psów włączono dyfuzory Adaptil®. Po tym pokazie właściciele ocenili zaobserwowane zmiany w występowaniu i nasileniu objawów klinicznych. Po zastosowaniu dyfuzorów Adaptil® znacznie spadło nasilenie objawów i częstotliwość występowania 9 z 14 objawów.

70% właścicieli było zadowolonych lub bardzo zadowolonych z efektów działania Ponad 80% wyraziła chęć ponownego zastosowania
Adaptil® w przyszłości.
 

 
Sheppard G. and Mills: The Veterinary Record (2003) Vol 152, 432-436

 

 

2) Adaptil - tabletki na krótkotrwały stres

ADAPTIL tabletki pomagają psu w krótkotrwałych sytuacjach stresowych. Umożliwiają szybką reakcję na niespodziewaną sytuację stresową. Połączenie naturalnych składników - GABA, L-tryptofanu, L-teaniny oraz witamin z grupy B sprawia, że tabletki szybko łagodzą stres podczas krótkich podróży samochodem, spotkań towarzyskich czy wydarzeń takich, jak wystrzały petard w Sylwestra. Tabletki ADAPTIL stanowią doskonałe uzupełnienie dla dyfuzora Adaptil®.

 

 

3) KalmAid - dla psa i kota

KalmAid to smaczny, karmelowy syrop a zarazem skuteczny, szybko działający preparat, który sprzyja relaksacji i zmniejsza nadpobudliwość nerwową. Jest przydatny do stosowania w sytuacjach takich jak: strach (np. burze z piorunami, fajerwerki), niepokój i stany lękowe (spowodowane m.in. nowym otoczeniem lub rozłąką z właścicielem, podróż), problemy behawioralne objawiające się niepożądanym i niewłaściwym zachowaniem, brak posłuszeństwa.

Przy pojedynczych zdarzeniach mogących wywołać strach lub niepokój należy podać podwójną dawkę właściwą dla masy ciała zwierzęcia, najlepiej godzinę przed spodziewaną sytuacją stresową. Zalecane jest codzienne podawanie KalmAidu w dawkach pojedynczych już na 2 tygodnie przed Sylwestrem.

KalmAid można podawać po zmieszaniu z karmą lub bezpośrednio na tył języka.

 

 

4) Zylkene - dla psa i kota

Zylkene to naturalny preparat uzyskiwany z białka mleka - kazeiny. Naukowcy zaobserwowali, że noworodki wyraźnie osiągają stan relaksu po spożyciu mleka matki. Słusznie przypuszczano, że jest to związane ze specyfiką trawienia młodych osobników, gdzie w puli enzymów trawiennych dominuje trypsyna, a u osobników dorosłych pepsyna. Spostrzeżenia te doprowadziły do odkrycia naturalnego składnika w mleku, aktywnego biopeptydu alfa-kazozepiny – produktu trawienia kazeiny przez trypsynę. Potwierdzono również jej użyteczność u psów i kotów.

Zylkene obecny jest na europejskim rynku weterynaryjnym od 2006 roku. Stosowany jest z powodzeniem w licznych sytuacjach wywołujących niepokój u psów i kotów. Pomaga zwierzętom w adaptacji do niecodziennych i przykrych dla nich okoliczności, a także do zmian w otoczeniu.

 

 

5) Stress Out - zmniejsza nadpobudliwość nerwową psa

Stress Out to skuteczny, naturalny preparat, który sprzyja relaksacji i zmniejsza nadpobudliwość nerwową.

 

 

6) Royal Canin Calm - dieta weterynaryjna dla psa lub dla kota

Unikalna receptura diety weterynaryjnej Royal Canin Calm dostarcza organizmowi składników (L-tryptofan) niezbędnych do syntezy serotoniny - hormonu, który reguluje nastrój,  wpływa na zachowanie i odpowiada za prawidłowy sen.

Ponadto receptura diet Calm zawiera otrzymywane z mleka, naturalne substancje (alfa-kazozepina) o działaniu uspokajającym.

Dzięki temu specjalistyczne diety weterynaryjne Calm korzystnie wpływają na regulację emocjonalną u psów i kotów.

Dieta przeznaczona jest dla psów dorosłych o wadze do 15 kg (RC Calm dla psów) oraz dla dorosłych kotów (RC Calm dla kotów).

 

 
Życzymy Wszystkim Szampańskiej Nocy Sylwestrowej
i
Szczęśliwego Nowego Roku!