HYDROTERAPIA W BIEŻNI WODNEJ
(waga psa do 100 kg)
Wskazania:
- bezpieczne leczenie otyłości
- przebyte operacje ortopedyczne i neurologiczne
- choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa
- leczenie zachowawcze dysplazji
- ograniczenia ruchowe, osłabienia i zaniki mięśni
- problemy ruchowe wieku podeszłego
- doskonały trening i poprawa wydolności psów pracujących i sportowych
Jak to działa:
- W przypadku leczenia otyłości trening w bieżni wodnej daje zbawienny rezultat.
- Psy otyłe niechętnie się poruszają, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje, że jest im ciężko - obciążone są wszystkie stawy oraz mięśnie. Zwierzę wykonuje tylko niezbędne ruchy, co powoduje, iż nie jest w stanie spalić przyjmowanych podczas posiłków kalorii - w efekcie tyje jeszcze bardziej.
- Bieżnia wodna pozwala przerwać to "błędne koło". Pies zanurzony w wodzie jest znacznie lżejszy (dźwiga jedynie ok 15% swej masy ciała), dzięki czemu łatwiej i chętniej się porusza. Siła wyporu wody jest zbawienna dla stawów - gdyż nie są one tak obciążone i mogą prawidłowo pracować, oraz dla mięśni - które znów mogą wykonywać pracę i ulegać wzmocnieniu.
- Podczas rehabilitacji psów z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi
- mechanizm działania bieżni wodnej jest podobny, jak w przypadku leczenia otyłości - na zwierzę działa siła wyporu wody, co powoduje, iż dźwiga ono jedynie około 15% swej masy ciała, w związku z czym łatwiej jest mu się poruszać.
- Osłabione mięśnie i kości dźwigają mniej i mogą bez bólu i dyskomfortu wykonywać swoją pracę, powracając przy tym do dawnej sprawności i dobrej formy.
- Trening psów pracujących i sportowych w wodzie różni się od zwykłego treningu.
- W tym przypadku, podczas szybkiego ruchu psa działa siła oporu wody, co powoduje wytężoną pracę wszystkich grup mięśni.
- Trening jest bardziej intensywny i znacznie skuteczniej zwiększa tężyznę fizyczną psa, poprawia masę mięśniową, ulepsza sprawność mięśni, a także poprawia pracę serca.
- Efekty dodatkowe
- Dużą rolę odgrywa również temperatura wody, która jest w zakresie komfortu termicznego zwierzęcia (ok. 35 C).
- Ciepło wody rozgrzewa mięśnie, stawy i nerwy, powodując lepszy dopływ krwi w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych.
- To z kolei powoduje lepsze utlenowanie mięśni i stawów, przyspiesza proces rehabilitacji, zwiększa spalanie tłuszczu w tkance mięśniowej i usprawnia pracę mięśni.
- Podczas zabiegu woda wykonuje doskonały masaż zanurzonego w niej ciała - uciska skórę i mięśnie zwierzęcia pobudzając je do pracy.
- W zależności od szybkości przesuwu taśmy bieżni i ruchu psa w wodzie masaż ten jest odprężający, relaksujący napięte mięśnie lub pobudzający i stymulujący.
- Dużą rolę odgrywa również temperatura wody, która jest w zakresie komfortu termicznego zwierzęcia (ok. 35 C).
Zapewniamy miłą i fachową obsługę.
Zapraszamy!
mVET Przychodnia weterynaryjna
Łódź, 11 Listopada 38
tel (42) 659-34-61
Łódź, 11 Listopada 38
tel (42) 659-34-61