Coroczne badanie profilaktyczne
może zapobiec
chorobom Twojego zwierzęcia

Dlaczego coroczne badanie profilaktyczne jest ważne?
Coroczne badanie profilaktyczne może być wykonane, gdy zwierzę nie wykazuje objawów żadnej choroby, ani nie jest w trakcie leczenia. Dzięki przeprowadzeniu badania w sytuacji, kiedy właściciel nie dostrzega u swojego pupila żadnych dolegliwości, lekarz może stworzyć profil zdrowego zwierzęcia, co pomoże mu w przyszłej diagnostyce. Jeszcze ważniejszą zaletą badania jest wykrycie ukrytych chorób, które mogą zagrażać Twojemu pupilowi. To też znakomita okazja do sprawdzenia, czy zostały wykonane wszystkie niezbędne szczepienia i kontrole zarobaczenia.

W takcie corocznego badania profilaktycznego Twój lekarz weterynarii przeprowadzi pełne badanie kliniczne zwierzęcia i upewni się, że jest ono w stanie zdrowia pozwalającym na przeprowadzenie skutecznego szczepienia.

Dzięki regularnym, powtarzanym co roku badaniom, lekarz weterynarii ma możliwość wykrywania i zapobiegania wielu groźnym chorobom. Będąc odpowiedzialnym właścicielem i dbając o prawidłową profilaktykę pomóż swojemu pupilowi cieszyć się dłuższym i zdrowszym życiem.


Dlaczego warto wykonywać badanie?

1

 Nasze zwierzęta starzeją się szybciej niż my. Dla psa przeżycie 1 roku bez wizyty u lekarza weterynarii oznacza tyle samo, co dla człowieka 10 lat bez wizyty u lekarza medycyny! W przypadku kotów 1 rok bez wizyty w gabinecie lekarskim, to mniej więcej 5 lat ludzkiego życia

2

 Zwierzęta są w stanie całkowicie ukryć ból przez dłuższy czas. Nie ryzykuj zbyt późnego rozpoznania choroby! Wtedy może nie być już czasu na skuteczne leczenie.

3

 Prewencyjne badania umożliwiają lekarzowi weterynarii zabezpieczenie zwierzęcia przed rozwijaniem się wielu chorób, m.in. zakażeń jamy ustnej, nowotworów skóry i gruczołu mlekowego, cukrzycy, chorób serca, niewydolności nerek, itp.

4

 Niektóre szczepionki zapewniają ochronę tylko przez 12 miesięcy. Leptospiroza u psów jest chorobą, która grozi przeniesieniem się na wszystkich członków Twojej rodziny, co grozi bardzo poważnymi konsekwencjami. Warto też pamiętać, że katar koci może powodować zaburzenia do końca życia kota.

Ponieważ każde zwierzę jest wyjątkowe, lekarz weterynarii dostosuje badania do potrzeb i stanu zdrowia Twojego pupila, uwzględniając m.in. rasę, wiek, masę ciała oraz wcześniej przebyte choroby.

Kontrola zagrożeń dla zdrowia
kotów psów

Coroczne badanie profilaktyczne Twojego zwierzęcia

  •  Lepsza świadomość potrzeb zdrowotnych
  • Sprawdzenie stanu zdrowia i prawidłowego kalendarza szczepień
  • Profesjonalna opieka weterynaryjna

Jeśli chcesz, aby Twoje zwierzę wzięło udział w corocznym badaniu profilaktycznym, uzgodnij termin wizyty ze swoim lekarzem weterynarii.


Adres i telefon Twojego lekarza weterynarii
PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA
mVet

PON. - PT.    11.00 - 19.00
     SOB.        9.00 - 13.00

Dojazd do nas


Wizyty można umawiać:
  • telefonicznie - 42-659-34-61 lub 501-078-011